Рабочий план

 

Пояснювальна записка

        

Загальні заходи         

 

У сучасних документах про освіту – Законах України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, Національній доктрині розвитку освіти, Концепції загальної середньої освіти – визначено вимоги суспільства до особистості. З цією метою необхідно кожного старшокласника забезпечити такою сумою знань, яка, по-перше, створить міцну загальноосвітню базу, а по-друге, розширить світогляд учня щодо обраної сфери майбутньої діяльності і надасть йому можливість звести до мінімуму можливі труднощі у випадку необхідності змінити свій професійний вибір.

Стратегічним напрямком  роботи Донецької  загальноосвітньої школи  І-ІІІ ст. № 29 імені В.М.Масловського Донецької міськради Донецької області є робота над проблемою школи: «Удосконалення процесу формування життєвих і освітніх  компетентностей  учнів через проведення системного моніторингу стану освітнього середовища і особистих досягнень учнів».

Школа налічує 11 класів (241 учень), з них у початковій школі – 4 класи ( 93 учні), у основній – 5 класів (105 учнів) та старшій – 2 класи (43 учні). Школа працює за класно-кабінетною системою. Функціонують кабінети: інформатики -1; обслуговуючої праці - 1.

 

         Навчальний план Донецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №29 імені В.М.Масловського Донецької міськради Донецької області розроблений:

q  для 1-го класу школи за Типовими навчальними планами початкової школи, затвердженими наказом МОНмолодьспорт України від 10.06.2011 р. № 572, (додаток 3);

q  для 2-4 класів за Типовими навчальними планами початкової школи, затвердженими наказом МОН України від 29.11.2005 р. № 682, (додаток 3);

q   для 5-9-х класів  за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженими наказом МОН України від 23.02.2004 р. № 132, зі змінами, внесеними наказом МОН України від 05.02.2009 р. № 66, (додаток 4);

q  для 10-11 – х класівза Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеню, затвердженими наказом МОН України від 27.08.2010 р. № 834;

           Робочі навчальні плани орієнтовані на роботу за 5-денним робочим тижнем.

          Повноцінність  загальноосвітньої  середньої школи забезпечується реалізацією як інваріантної, так і варіативної частин навчального плану.

         Розробці навчального плану передувала система заходів з боку адміністрації і педагогічного колективу школи, спрямована на визначення пріоритетних напрямів у загальноосвітній підготовці учнів,  котра включала в себе:

1.     Роботу з учнями:

-   бесіди про професійні наміри учнів і можливості їх реалізації при навчанні в школі;

-    діагностику профільного самовизначення учнів 10-11 класів;

               -  зустрічі з представниками  ВНЗів ІІ та ІІІ рівнів акредитації, представниками професійно – технічної освіти;

              -   вивчення потреб випускників 11 класу з метою якісної підготовки до ЗНО.

         2.  Робота з батьками:

    -  роз’яснювальні бесіди щодо законодавства України про мову, освіту, знайомство з навчальним планом як складовою частиною освітянської програми навчального закладу;

    -    вивчення освітньої мети, визначеної батьками для своїх дітей, та шляхів її реалізації;

-         проведення батьківського Всеобучу.

3.      Робота з педагогічними кадрами:

-      вивчення затверджених МОН України програм, які забезпечують широту запропонованих послуг;

-       опрацювання Державного стандарту початкової освіти;

-    визначення груп предметів, які можна включити до варіативної складової  навчального плану, беручи до уваги рівень підготовки кадрів та методичного забезпечення;

-    опрацювання нормативно-правової бази щодо профільного навчання старших класів;

-     вибір шляхів реалізації підготовки випускників до ЗНО.

 

Початкова школа

 

           Навчальні плани для 1-го класу школи складено за Типовими навчальними планами початкової школи, затвердженими наказом МОНмолодьспорт України від 10.06.2011 р. № 572, (додаток 3); для 2-4 класів – за Типовими навчальними планами початкової школи, затвердженими наказом МОН України від 29.11.2005 р. № 682, (додаток 3) за п'ятиденним робочим тижнем (додаток 3).

Навчальний план охоплює інваріантну частину, сформовану на  державному рівні, та варіативну частину у навчальному плані для 1-го класу, в якій передбачено додаткова година на предмет інваріантної частини – вивчення образотворчого  мистецтва..

        

Основна школа.

 

Навчальні плани школи II ступеня складені на основі Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженими наказом МОН України від 23.02.2004 р. № 132, зі змінами, внесеними наказом МОН України від 05.02.2009 р. № 66 (додаток 4)  за п'ятиденним робочим тижнем.

        

Старша (профільна) школа.

 

Навчальні плани школи IIІ ступеня складені на основі Типових навчальних планів  загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеню, затвердженими наказом МОН України від 27.08.2010 р. № 834  за п'ятиденним робочим тижнем.

Навчальний план охоплює інваріантну частину, сформовану на  державному рівні, та варіативну частину, в якій передбачено додаткові години на профільне вивчення предметів з метою підготовки випускників школи до ЗНО.

         Забезпечення у старшій школі профільності навчання є пріоритетом змісту освіти. Запроваджена  аналітично-діагностична  і  моніторингова  діяльність  показала необхідність формування 10 класу -  природничо-математичного (хіміко-біологічного)  напрямку; 11 класу -  природничо-математичного (математичного)  напрямку.

         Варіативна складова старшої школи містить:

       збільшення годин  на вивчення «Біології» в варіативній складовій (10 клас) на 3,5 години на тиждень для учнів хіміко-біологічного профілю;

       збільшення годин  на вивчення «Хімії» в варіативній складовій (10 клас) на 3 години на тиждень для учнів хіміко-біологічного профілю;

       збільшення годин  на вивчення "Алгебри" в варіативній складовій (11 клас) на 2 години на тиждень для учнів математичного  профілю;

       збільшення годин  на вивчення "Геометрії" в варіативній складовій (11 клас) на 2 години на тиждень для учнів математичного  профілю.

Підготовка особистостей, які здатні до самовизначення, людей високоосвічених та культурних, кваліфікованих фахівців можлива завдяки переходу до профільного навчання. Концепція профільного навчання спрямована на реальне життєве і професійне самовизначення випускників школи; диференційоване за змістом навчання, у якому насамперед враховують основні запити і професійні плани учнів.

Згідно з вищезазначеним школа налічує 2 класи старшої школи:

10 клас  –хіміко-біологічний;

11 клас    математичний профілі.

Навчальний план для профільного навчання на ІІІ ступені ДЗОШ № 29 був розроблений основуючись на додатки 1,14 Типового навчального плану ЗНЗ з навчанням російською мовою (універсальний профіль) та профільні години були обрані відповідно до профільного спрямування за додатком № 1, кадрового забезпечення та бажання учнів та їх батьків.

У Національній доктрині розвитку освіти (розділ ІІ, п.1, п.3) поставлені завдання щодо формування самостійної та самодостатньої особистості, здатної до професійного розвитку, активної адаптації на сучасному ринку праці та творчої самореалізації. Ці завдання пов’язані з новими вимогами суспільства до реформування змісту сучасної української освіти.

        

Структура навчального року

 

 

         Відповідно до ст. 16 Закону України “Про загальну середню освіту” навчальний рік починається 1 вересня святом - День знань -  і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.

         Навчальні  заняття  організовуються  за  семестровою системою: І семестр – з 1 вересня по 30 грудня, ІІ семестр – з  09 січня по 25 травня.

         Закінчується навчальний рік проведенням навчальних екскурсій у 1 – 4 класах (27 травня – 30 травня), навчальних екскурсій та практики у 5 - 8 і 10 класах (27 травня – 7 червня), і державної підсумкової атестації випускників початкової (13-21 травня), основної (28 травня – 11 червня) і старшої (27-31 травня) школи.

         Впродовж навчального року для учнів проводяться осінні, зимові та  весняні канікули:

         осінні канікули – з 15 жовтня 2012 р. до 28 жовтня 2012 р. (включно) – 14 календарних днів;

зимові канікули – з 31 грудня 2012 р. до 08 січня 2013 р. (включно) – 9 календарних днів;

весняні канікули – з 08 квітня 2013 р. до 14 квітня 2013 р. (включно) – 7 календарних днів.

 

Робочий навчальний план 1-го класу

Донецької ЗОШ І-ІІІ ст. № 29 імені В.М.Масловського

з російською мовою навчання

за Типовими навчальними планами початкової школи, затвердженими наказом МОНмолодьспорт України від 10.06.2011 р. № 572, (додаток 3)

 

Освітні галузі

Навчальні предмети

Кількість годин на тиждень у класах

1 клас

Мови і літератури

(мовний і літературний компоненти)

Мова навчання

(російська)

6

Українська мова

3

Іноземна (англійська) мова

1

Математика

Математика

4

Природознавство

Природознавство

2

Суспільствознавство

Я у світі

-

Мистецтво

Мистецтво/ музичне мистецтво, образотворче мистецтво

1

Технології

Трудове навчання

1

Здоров'я і фізична культура

Основи здоров'я

1

Фізична культура*

3

Усього

19+3

Додаткові години на вивчення предметів інваріантної складової, курсів за вибором

1

 

Образотворче мистецтво

1

Гранично допустиме тижневе навчальне  навантаження на учня

20

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових, що фінансується з бюджету

23

 

* Години, передбачені для фізичної культури, не враховуються під час визначення гранично допустимого навчального навантаження учнів

 

 

Робочий навчальний план для 2-4 класів

Донецької ЗОШ І-ІІІ ст. № 29 імені В.М.Масловського

з російською мовою навчання

І ступінь

за Типовими навчальними планами початкової школи, затвердженими наказом МОН України від 29.11.2005 р. № 682, (додаток 3)

 

Освітні галузі

Навчальні предмети

Кількість годин на тиждень у класах

2

3

4

Інваріантна складова

 

Мови і літератури

Російська мова

(мова навчання)

6

5

5

Українська мова

3

4

4

Іноземна

(англійська) мова

2

2

2

Математика

Математика

4

4

4

Людина і світ

Я і Україна

1

2

2

Мистецтво

Музика

1

1

1

Образотворче мистецтво

1

1

1

Технології

Трудове навчання / художня праця

1

1

1

Здоров’я і фізична культура

Фізична культура

3

3

3

Основи здоров’я

1

1

1

Разом

20+3*

21+3*

21+3*

Додаткові години на предмети інваріантної складової, курси за вибором, індивідуальні та групові заняття, крнсультації

2

2

2

Разом

21

22

22

Гранично допустиме навчальне навантаження на учня

22

 

23

 

23

 

Всього фінансується з бюджету (сумарна кількість годин інваріантної і варіативної складових)

25

26

26

Граничний обсяг домашнього завдання

45 хв.

70 хв.

90 хв.

 

P.S. Економія – 6 годин варіативної складової (2 клас – 2 години, 3 клас – 2 години,  4 клас – 2 години)

 

 

 

 

 

 

Робочий навчальний план

Донецької ЗОШ І-ІІІ ст. № 29 імені В.М.Масловського

з навчанням російською мовою

II ступінь

за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженими наказом МОН України від 23.02.2004 р. № 132, зі змінами, внесеними наказом МОН України від 05.02.2009 р. № 66, (додаток 4)

 

Освітні галузі

Навчальні предмети

Кількість годин на тиждень у класах

5

6

7

8

9

Мови і

літератури

 

Українська мова

3

3

2

2

2

Іноземна (англійська)мова

3

3

2

2

2

Російська мова

3

2

2

2,5

2,5

Українська література

2

2

2

2

2

Література

2

2

2

2

2

Суспільство-знавство

 

Історія України

1

1

1

1,5

1,5

Всесвітня історія

-

1

1

1

1

Правознавство

-

-

-

-

1

Етика

1

1

-

-

-

Естетична

культура

Музичне мистецтво

1

1

1

1

-

Образотворче мистецтво

1

1

1

-

-

 

Художня культура

-

-

-

-

1

Математика

Математика

4

4

-

-

-

Алгебра

-

-

2,5

2

2

Геометрія

-

-

1,5

2

2

Природо-

знавство

Природознавство

1

1

-

-

-

Біологія

-

-

2

2

3

Географія

-

2

2

1,5

1,5

Фізика

-

-

1

2

2

Хімія

-

-

1

2

2

Технології

Трудове навчання

1

1

2

2

1

 

Інформатика

-

-

-

-

1

Здоров’я і фізична

культура

Основи здоров’я

1

1

1

0,5

0,5

Фізична культура

2,5

2,5

2,5

3

3

Разом

26,5

28,5

29,5

31

33

Додатковий час на навчальні предмети, факультативи, індивідуальні заняття та консультації

 

0,5

 

0,5

 

1,5

 

3

 

1

Разом

26,5

28,5

29,5

31

33

Гранично допустиме навчальне навантаження на учня

 

27

 

29

 

31

 

33

 

33

Всього фінансується (без урахування поділу класів на групи)

 

27

 

29

 

31

 

34

 

34

 

P.S. Економія – 6,5 годин варіативної складової ( 5 клас –  0,5 години, 6 клас – 0,5 години, 7 клас – 1,5 години, 8 клас – 3 години, 9 клас – 1 година).

 

 

 


 

Робочий навчальний план для профільного навчання на ІІІ ступені

Донецької ЗОШ І-ІІІ ст. № 29 імені В.М.Масловського

з російською мовою навчання

за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеню, затвердженими наказом МОН України від 27.08.2010 р. № 834 (додатки 1, 14)

 

Навчальні   предмети

10 клас

11 клас

хіміко-біологічний

математичний

Українська мова

Українська література

Іноземна (англійська) мова

Російська мова

Література

Історія України

1,5А

1,5А

Всесвітня історія

Громадянська освіта:

     правознавство

 

 

-

економіка

-

людина і світ

-

0,5А

Художня культура

0,5А

0,5А

Алгебра

Геометрія

Астрономія

-

0,5А

Біологія

1,5А

1,5А

Географія

1,5А

-

Фізика

Екологія

-

0,5А

Хімія

Інформатика

Технології 

Фізична культура

Захист Вітчизни

                Р а з о м

30

32

Гранично допустиме навчальне навантаження на учня

33

33

Додатковий час на профільне вивчення предметів

9

5

Біологія

3,5

 

Хімія

3

 

Алгебра

 

2

Геометрія

 

2

Разом

36,5

36

Всього фінансується

38

38

 

 

 

 

P.S. Економія – 1,5 години варіативної складової в 10 класі та 2 години в 11 класі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

 

 

ГУРТКОВА РОБОТА

 

Назва

Кількість годин

ПІБ учителя

 

1

 

 

«Юний воїн»

 

4,5 години

 

Гайченя Г.А.

 

Робочий навчальний план для профільного навчання на ІІІ ступені

Донецької ЗОШ І-ІІІ ст. № 29 імені В.М.Масловського

з російською мовою навчання

за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеню, затвердженими наказом МОН України від 27.08.2010 р. № 834 (додатки 1, 14)

 

Навчальні   предмети

10 клас

11 клас

Усім класом

хіміко-біоло-

гічний

філоло-

гічний

Усім класом

Матема-тичний

Історич-ний

Українська мова

 

2ПР

 

 

Іноземна (англійська) мова

 

 

 

 

Російська мова

 

 

 

 

Українська література

 

1ПР

 

 

Література

 

 

 

 

Історія України

1,5А

 

 

1,5А

 

1ПР

Всесвітня історія

 

 

 

0,5ПР

Громадянська освіта:

     правознавство

 

 

 

 

 

економіка

 

 

 

 

 

людина і світ

 

 

 

0,5А

 

 

Художня культура

0,5А

 

 

0,5А

 

 

Математика

 

 

 

 

 

 

Алгебра

 

 

 

 

Геометрія

 

 

 

 

Астрономія

 

 

 

0,5А

 

 

Біологія

1,5А

1ПР

 

1,5А

 

 

Географія

1,5А

 

 

 

 

 

Фізика

 

 

 

 

Хімія

2ПР

 

 

 

Інформатика

 

 

 

 

Технології 

 

 

 

 

Фізична культура

 

 

 

 

Захист Вітчизни

 

 

 

 

                Р а з о м

30

 

 

31,5

 

 

Додатковий час для використання в профільних групах

 

3

3

 

1,5

1,5

Загальне навантаження на учня

33

 

 

33

 

 

Факультативи, індивідуальні та групові заняття і консультації

 

 

 

 

 

 

Біологія

 

1

 

 

 

 

Хімія

 

1

 

 

 

 

Українська література

 

 

1

 

 

 

Алгебра

 

 

 

 

1

 

Геометрія

 

 

 

 

1,5

 

Історія України

 

 

 

 

 

1,5

Всесвітня історія

 

 

 

 

 

1

Всього  фінансується

38

 

 

 

38

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S. Економія – 2 години варіативної складової в 10 класі